Připomínka Dne boje za svobodu a demokracii

09. listopad 2023

Ve spolupráci s Memorial Česká republika jsme při letošních oslavách výročí sametové revoluce spojily síly s Díky, že můžem a připravili jsme hned několik programů v rámci akce Korzo Národní.

Na 17. listopadu nás tak najdete v okolí Národní třídy hned na několika místech:

GULAG XR ve Vzdělávací tramvaji
Národní třída / 12:45–13:05 a 15:45–16:05
Unikátní interaktivní vzdělávací program Gulag XR do výuky moderních dějin přináší pokrokové technologie, jako je virtuální a rozšířená realita, komiks a videa. Ve vzdělávací tramvaji vás s ním seznámí jeden z jeho autorů, předseda organizací Gulag.cz a Memorial ČR Štěpán Černoušek. Více informací na www.gulagxr.eu.

WORKSHOP PSANÍ DOPISŮ POLITICKÝM VĚZŇŮM
Divadlo X 10 (foyer) / 13:30–17:30
Přijďte napsat dopis nebo pohled politickým vězňům! Dozvíte se více o problematice politického vězeňství nebo o osudech jednotlivých uvězněných. Dopisy jsou pro ně velice důležitou morální podporou a často také jediným způsobem, jak se dozvědět, co se děje za zdmi vězení. Workshop je určen i pro ty, kteří neznají cizí jazyky – s překladem vám rádi pomůžeme.

U psaní dopisů budete mít také jedinečnou příležitost setkat se osobně s členy Memorialu z Ruska: Alexandr Čerkasov, lidskoprávní aktivista a člen správní rady Centra na obranu lidských práv Memorial / Irina Ostrovskaja, dokumentaristka a archivářka / Boris Bělenkin, ředitel knihovny Memorialu. Po dobu konání workshopu zde budou prezentovat činnost a projekty Memorialu a rádi si s vámi osobně popovídají nebo představí zajímavé publikace.

STÁNEK GULAG.CZ A MEMORIAL ČR v Občanském sektoru
Ulice 28. října / 10:00–16:00
Zastavte se u našeho stánku na kus řeči! Představíme vám naše projekty i možnosti jejich využití – vzdělávací program Gulag XR, dokumentární filmy, publikace, výstavy a další.

Těšíme se na setkání s vámi v tento sváteční den!

Přidat se můžete také do naší facebokové události

Více informací o zastřešující akci Korzo Národní (#dikyzemuzem): www.korzonarodni.cz.